Sayfa Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...

Tasarım & Konsept

Şehrin yeni sembolü, Selçuklu Residences....

Yusufağoğlu  Mimarlık

Pöhrenk Mimarlık

Tasarımı etkileyen unsurlar;

 

Değerli bir konum ve öneme sahip arsa alanı içerisinde yer alacak ticari ve konut kompleksinin yapısal çözümü yatay ve dikey düzlemde birbirinden ayrıştırılarak çözülmüştür. Bu mantıkta önem arzeden bir konuda; Giresun şehrine inşa edilecek en yüksek yapının yaratacağı fiziki değerin çevreyle uyum ve gösterge teşkil edebilmesi için; malzeme seçiminde şeffaf cam ve beyaz rengin gün ışığıyla bütünleşmesiyle farklı ton ve renk değişimlerini yansıtması amaçlanmıştır.

 

Arsa üzerinde yeralan anıtsal çınar ağacının yapıyla bütünleştirilmesi ve cephesinde bir bölüm oluşturularak gölgesinde dinlenilebilecek ve vakit geçirilebilecek bir alan oluşturulması amaçlanmıştır. Ticari bloğu oluşturan yatay kütle (şehir terası) konutların kullanımına açılarak, üzerinde yeşil bir örtü ve çocuk oyun alanı konumlandırılmıştır. Böylece konut bloğunun topraktan ayrılan zemininin yeniden yeşil bir örtü üzerinden yükselmesi amaçlanmıştır. Konut bloğu; sahil yolu üzerindeki çarpıcı etkisi ve çınar ağacının konumu düşünülerek arsanın orta noktasında konumlandırılmıştır.

 

Yapısal çözümler;

 

Ticari ve konut bloğu arsanın zemin analizleri sonucu kazık temelli son derece rijit bir çözüm üzerine oturan sağlam bir betonarme sisteme sahiptir.

Ahmet Yusufağaoğlu tarafından 1984 yılında kurulmuştur.

Mimarlık faaliyetlerine Giresun'da devam etmektedir.

M.Sadık Pöhrenk tarafından 2008 yılında kurulmuştur.

Mimarlık ve İç Mimarlık faaliyetlerine Antalya'da devam etmektedir.

ANA SAYFA

KURUMSAL

PROJE HAKKINDA

KONUM

TASARIM / KONSEPT

KAT PLANLARI

SOSYAL YAŞAM

İLETİŞİM

Copyrights © Selçuklu Turizm ve İnşaat A.Ş. 2015 / by 3gengrafik

444 9 329

Bize Ulaşın

Galeri

Ulaşalım

Biz Size

TR

EN